İLAYDA KILINÇ’A TEPKİLER BÜYÜYOR

‘Trabzon halkı bu ülkenin çimentosudur, temel direğidir’
İş İnsanı Murtaz Uzuntaş, CHP'nin Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç'ın Fenerbahçe-Trabzonspor derbisi öncesi Twitter hesabından yaptığı, Trabzon ve Trabzonsporlulara yönelik hakaret içeren paylaşımı büyük tepki topladı.
Bir tepki de İş İnsanı Murtaz Uzuntaş’dan geldi. Uzuntaş, İlayda Kılınç hakkında Isparta Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Uzuntaş, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
“Basınımızın çok değerli mensupları ve çok değerli hazirun, sözlerine başlamadan önce zaman ayırıp buraya geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. 
Dün İlayda Kılınç, adında kendini bilmez bir bayan Trabzon ve Trabzonlular hakkında sosyal medya üzerinden haddini aşan ve başta şahsım olmak üzere Trabzonluları rencide eden bir mesaj yayınlamıştır. Herkes ve bu bayan şunu bilmelidir ki Trabzon şehri ve Trabzon halkı bu ülkenin çimentosudur, temel direğidir. Trabzon düşerse Türkiye düşer hepimiz altında kalırız. Trabzon’un TR’si Türkiye’nin TR’sidir. Şunu herkes bilmelidir. Trabzon Fatih’in fethettiği, Yavuz Sultan’ın yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu Sultanlar şehridir. Yine herkes bilmelidir ki; 1915 Çanakkale savaşına giden 15-16 yaşındaki öğrencileri yüzünden Trabzon Lisesi iki yıl üst üstte hiç mezun verememiştir.  Bir Trabzonlu Vatanı, bayrağı, şerefi birde Trabzonspor için dünyanın şah damarını kesmeye hazırdır.  Bu böyle biline. Trabzon şehri her alanda ülkesine yetiştirdiği başarılı ve vatansever insanlarıyla marka bir şehirdir. Siyaset alanında projeleriyle bir döneme damgasını vuran dürüstlük abidesi merhum Adnan Kahveci, bu ülkeye en geç yaşta Vali olmuş ve Süper Vali ünvanı olan merhum Recep Yazıcıoğlu yine 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül’ün şehri Trabzon demem odur ki Trabzon ve Trabzonlular hakkında konuşmadan önce iyi düşünmek gerekir.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER