ISPARTA SAĞLIKÇILARINI ALKIŞLIYOR

Isparta Şehir Hastanesi başta olmak üzere, kamu hastaneleri, Tıp Fakültesi ile özel hastaneler kritik süreçte etkin bir sağlık hizmeti veriyor.  Türkiye’nin dört bir yakasına yayılan ‘sağlıkçıları ayakta alkışlama geleneği’ Isparta’da da dalga dalga büyüyor.

KORONAVİRÜS’E KARŞI

ISPARTA HALKI DUYARLI

Isparta Şehir Hastanesi’nin günlük başvuran ayakta tedavi hasta sayısı, Isparta halkının koronavirüs ve tedbirlerine karşı ne denli duyarlı olduğunu ortaya koyuyor.

Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ruşen Keskin, koronavirüse karşı her türlü tedbirin alındığını söyledi. Şehir Hastanesi’nin kritik süreçte sağlık çalışanları ile birlikte görevini tam anlamıyla yerine getirdiğini belirten Ruşen, “hastanemizin haftanın ilk gününde hasta yoğunluğu ile karşılaşacağını bekliyorduk. Ama şükürler olsun ki beklentimiz farklı çıktı. 1000-2000 hastanın başvurması durumunda bir yığılma olacaktı. Bu süreçte yığılmayı tavsiye etmiyoruz. Hastalarımıza hastaneye gelmemelerini istiyoruz” dedi.

Isparta Şehir Hastanesi’nde normal zamanda günlük 10 bin poliklinik başvurusu olurken 23 Mart Pazartesi itibariyle hasta başvurusu 500 civarında gerçekleşti. Bu rakamlar halkın koronavirise karşı duyarlılığını ortaya koydu.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER