ISPARTA TARİHİ VE KÜLTÜRÜ ETWİNNİNG PROJESİNDE TANITILDI

Atabey Anadolu Lisesi öğrencileri Isparta’nın değerlerini, tarihini ve kültürünü çektikleri fotoğraf ve videolarla yaptıkları etkinliklerde web 2.0 araçlarını kullanarak eTwinning projesinde anlattılar.

Atabey Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülen Okçu Kaçmaz, öğrencilerle birlikte Türkiye, Almanya, Azerbaycan ve Romanya ortaklı eTwinning projesinde Isparta’nın tarihi, kültürü ve geleneklerini tanıttılar. Isparta’yı çektikleri fotoğraf ve videolarla web 2.0 araçlarını kullanarak ebook, e-dergi, online katologlar, sanal sergiler, online sunumlar ve online yarışmalarla uzaktan eğitime proje konularını entegre ederek yaptıkları etkinlikleri bir çok sosyal medya hesaplarında paylaştılar.

6 ay süren projede Isparta’nın tarihini, doğal güzelliklerini, düğün geleneklerini, el sanatlarını ve giyim kültürünü müzeleri gezerek çektikleri fotoğraflarla tanıttılar. Ayrıca yine Isparta’nın yemek kültürünü çektikleri videolarla; Isparta türkülerini enstrüman çalarak ve seslendirerek tanıttılar.

Proje  sonunda okulda açıktıkları serginin yanısıra  hazırladıkları sanal sergiyle Isparta’nın tanıtımına katkı sağladılar.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER