ISPARTALILAR, RANDEVU ALMADAN NASIL AŞI OLABİLECEK?

Türkiye aşılama sürecini hızlandırdı. Bugün itibarıyla aşılamada 35 milyon doz geçildi.

 

Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı tüm çalışanların aşı grubuna eklenmesi ile birlikte aşı randevularında yoğunluk yaşanıyor. E-nabız üzerinden alınan aşı randevularında da aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bu nedenle Isparta Sağlık İl Müdürlüğü önemli bir çalışma başlattı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü, aşı hakkına sahip tüm vatandaşların randevu almadan belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılanmasına karar verdi.

 

Bu kapsamda covid-19 aşısı olma hakkına sahip vatandaşlar, Isparta Şehir Hastanesine, Şehit Yunus Emre Devlet Hastanesine, SDT Tıp Fakültesi Hastanesine ve kent merkezindeki 11 aile sağlığı merkezine randevu olmadan giderek aşılarını yaptırabilecek. Söz konusu aşılama çalışmaları saat 24.00’a kadar yapılabilecek. Böyleye Isparta’da hem yoğunluğun önüne geçilecek hem de aşılama daha da hızlanacak.

 

* OSB’lerde mobil aşılama başlıyor

 

Öte yandan Aşı takvimindeki gruplara son olarak organize sanayi bölgesinde çalışanlar dahil edildi.

 

Bakan Koca, "Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz. Çarklar dönmeye devam edecek. Bu güce güvenin" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER