ISPARTA’YA 173,553,00 AVRO DESTEK

Uzun zaman koltuğu boş kalan Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ömer Yılmaz getirilmişti. Geldiği günden bu güne başarılı çalışmalara imza atan Ömer Yılmaz, Isparta İl Milli Eğitimi şahlandırmaya devam ediyor.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102) faaliyeti 2020 yılı teklif çağrısı kapsamında Isparta İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullardan 4 proje kabul edildi.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığına sunulan 2080 adet proje teklifinden, uygunluk kriterlerini taşıyarak içerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 383 adet proje teklifi, hibe desteği almaya hak kazandı.

Okullara, kabul edilen projeler kapsamında 173.553,00 avro destek sağlanacak.

İlimizden Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nafiz Yürekli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eğirdir Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Eğirdir Mavigöl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi hazırladıkları projeler ile hibe desteği kazanan okullar oldu. 

Okullar tarafından hazırlanan projeler ilimizin eğitim-öğretim hizmetlerinin artırılmasına katkıda bulunarak proje alanlarında farkındalık oluşturacak.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER