Isparta’ya Hayırlı Olsun

MİLLETVEKİLİ ÖZEL MÜJDELEDİ

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta’yı ve özellikle Atabey ovasını yakından ilgilendiren bir gelişmeyi müjdeledi.

Milletvekili Özel, Atabey Ovası Sulaması Yenileme (basınç ve kapalı sistem) bir aşamasının daha gerçekleştirildiğini belirterek, yapım ihalesinin 10 Temmuz 2020 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Projenin finansmanının Dünya Bankası tarafından karşılanacağını belirten Milletvekili Özel, projenin Isparta tarımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Projenin Isparta başta olmak üzere Atabey ovasından sulamasını karşılayan tüm çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Recep Özel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, “Projenin hayata geçirilmesi için büyük mücadele verdik. Taptığımız girişimlere başarıya ulaştık. ATABEY OVASI SULAMASI YENİLEME” projesi kapsamında; Isparta ili, merkez Sav Kasabası, Küçükgökçeli, Büyükgökçeli, Eğirdir- Sevinçbey Köyü, Atabey ilçesi, Gönen ilçesi yerleşim yerlerinde, 1650 günde tamamlanacak olan, 13.467,70 ha saha sulanacak. Yapım için gerekli olan ihaleye çıkılmıştır. İhale 10 Temmuz’da yapılacaktır. Başta ilimize ve çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER