Iş’te Kadın

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, ilimizin yöresel hediyelik eşya ihtiyacını karşılayacak bir proje için çalışma başlattı. Daha çok kadınların hobi amaçlı olarak yaptıkları el sanatları ürünleri markalaştırılıp, satışına destek olunacak.

 Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, önemli bir ihtiyaca cevap verecek, herkesin hayal edip konuştuğu ancak icraata geçiremediği bir projenin startını verdi. Daha çok kadınların evlerinde ya da küçük atölyelerde hobi amaçlı olarak yaptığı ancak satışa sunamadığı el sanatları ürünleri, KAGİK projesiyle değerlenecek. Kadın Girişimciler Kurulu, kadınların yaptığı bu ürünleri markalaştırıp, satışına destek verecek. Ürünlerin Pazar payı artırılacak, kadınlara gelir kapısı olacak.

 

ITSO KAGİK, proje kapsamında Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’na da proje sundu. Kadınların üretimini desteklemeyi ve kadın istihdamını amaçlayan proje için BAKA’nın mali destek programından 100 bin TL’lik destek istendi. Proje kabul olursa, el sanatlarına yönelik kurslar ve atölyeler açılacak, ürünler ambalajlanacak. KAGİK’in desteklediği proje kapsamında kadınların el sanatları ürünleri için önümüzdeki günlerde bir mağaza açılacak. Yine sergileme amaçlı ITSO’ya ait Ekonomi Kampüsü’nde bir mağaza açılacak. IYAŞ’ın destekleriyle IYAŞ Park AVM ve IYAŞ Bulvar AVM’de stantlar kurulacak. Ürünler e-ticarette de satışa sunulacak.

 

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar, bünyelerinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu’na teşekkür ederek “Zuhal hanım ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Çok güzel ve önemli bir proje üzerinde çalışıyorlar. Kadınlarımız üretiyor, geliştiriyor ama satamıyor. Para kazanamıyor. İşte KAGİK bu noktada üzerine düşen görevi çok iyi yapacaktır. Çünkü onlar iş kadını. Ticaretin ve sanayiinin içinden geliyorlar. Kendilerini ispatlamış kadınlarımız. Para nasıl kazanılır biliyorlar. Kadınlarımızın ürettiği ürünlerin satış organizasyonuna dastek verecekler. Ve kadınlarımız ürünlerini satarak gelir elde etmiş olacaklar. Biz de ITSO olarak bu projeyi destekliyor ve önemsiyoruz. Bize düşen her konuda yanlarındayız, yardımcı olacağız. Isparta, bu proje ile çok güzel hediyelik ürünler hazırlamış, misafirlerinin beğenisine sunuyor olacaktır” diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER