İYİ Kİ MESLEK LİSESİ OKUMUŞUM

Isparta Gül Şehri MTAL’ de ‘Kariyer Günleri Etkinlikleri’ 9 Nisan Cuma günü saat 19.00’da başladı. Pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ve tüm öğretmen, öğrenci ve velilerin davetli olduğu etkinliğin moderatörlüğünü, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alan şefi Özden AÇIKALIN yaptı. 
Kariyer Günleri Etkinliğinin ilk konuğu,  Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı mezunlarından Amine GEMCİ  idi.
2015 yılında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan Amine GEMCİ, aynı yıl Süleyman Demirel Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü kazandı. 2019 yılında İletişim Fakültesi’nden, hem fakülte hem de bölüm birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansa başladı. Halen yüksek öğrenimine devam etmekte olan Amine GEMCİ, aynı zamanda Isparta Ebebek mağazasında çalışmaktadır.  
        Halkla İlişkilerle ilgili edindiği bilgi ve birikimlerini bu mağazada uygulama fırsatı bulduğunu belirten Amine GEMCİ: “ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olmak bana çok şey kazandırdı. Meslek lisemizin dahil olduğu Erasmus programıyla  yurtdışında 4 ülkeyi  (Fransa, Almanya, Hollanda ve Belçika) görme fırsatını yakaladım. Halkla İlişkiler ve Organizasyon Bölümü’nde Diksiyon, Kişiler Arası İletişim, Etkili Konuşma ve Yazma, Halkla İlişkiler Faaliyetleri, Kurum İçi Halkla İlişkiler, Ofis Programları gibi gördüğüm birçok meslek dersi sayesinde çok daha donanımlı bir şekilde mezun oldum. Okumuş olduğum bu derslerin İletişim Fakültesi’nde okurken de bana çok faydası oldu. Fakülte ve bölüm birincisi olarak mezun olmamda payı büyüktür desem yanlış olmaz. İyi ki Meslek Lisesi’nde okumuşum. İyi ki Meslek Lisesi’nden mezun olmuşum“ dedi.
          Halkla İlişkiler ve Organizasyon Bölümü dışında, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi, Gazetecilik, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama ve Perakendecilik  gibi  6 farklı bölümün yer aldığı  Gül Şehri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde , Kariyer Günleri Etkinlikleri devam edecek. Her hafta farklı bir bölüm, kendi mezununu ağırlayacak.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER