Iyi Parti’de Kayyum Talebi Krizi

İl Başkanı Tandoğan, kayyum talebini değerlendirdi
Partimizin büyümesini
kimse engelleyemez
İyi Parti İl yönetimine kongre süreci için kayyum atanması talebi partide büyük rahatsızlık uyandırdı. İl Başkanı Özgür Tandoğan, basın toplantısı yaptı. İşte o açıklama:
“Malumunuz olduğu üzere son günlerde İYİ Parti üyesi olan İsmail Bacak ve Sait Uysal, Isparta 1.Sulh Hukuk Mahkemesine vermiş oldukları dilekçeleri ile İYİ Parti İl Başkanlığına kayyum atanmasını talep etmişlerdir.
Zaten İYİ Parti Genel Merkezimiz kongre takvimini açıklamış idi. Yani İl Başkanlığımız kongre sürecine girmiştir. Kongrede demokratik bir seçim bizleri bekliyor. Genel İdare Kurulu seçimlerinde görüldüğü üzere partimizde demokrasi anlayışı en üst noktadadır. Demokrasiye inanan herkesin bu seçimlerde aday olabilme hakkı bulunmaktadır. Bu tür ali cengiz oyunları ile bir yerlere kimsenin gelmesi mümkün değildir. Yapılan hareket partimizin yükselişini engellemeye yönelik ve ahlak anlayışından bir hayli uzaktır. Partimizin amacı gönül verdiği davayı, bu davaya gönül vermiş bireylerle daha ileriye götürebilmektir.
İl Başkanı olarak göreve geldiğim dönemde Isparta Merkez İlçemizde 400’ den az olan üye sayımızı bugün yaklaşık 1000 üyeye çıkarmış bulunmaktayız. Diğer ilçelerimiz ile birlikte Yargıtay onayı bekleyenlerle beraber yaklaşık 2500 üyemiz bulunmaktadır. Tabi bu arada gönlünü bize vermiş ancak ülkemizin içerisinde bulunduğu noktada İYİ Partili olduğunu açıklamaya iktidar baskısı yüzünden çekinen de onlarca arkadaşımız, eşimiz, dostumuz bulunmaktadır.
Genel Başkanımız Meral AKŞENER’ in de bizzat katılarak başlatılan üye kayıt kampanyamız da devam etmektedir. Bu süre içerisinde İl Yönetimim ve İlçe Başkanlarımız öncülüğünde kendilerine hiçbir menfaat ve yer sağlama amacı olmayan yönetici ve parti üyelerimizin etkin çalışmaları ile birlikte Cesurlar Hareketi büyümeye devam etmektedir. Bu büyümeyi engellemek isteyen bazı çıkar gurupları da partimiz önüne çeşitli engeller çıkarmaktadır. Kayyum atanması için açılan davada bu engellemelerden biridir.
Bu davayı açan arkadaşların da kime ve neye hizmet ettiklerini bilmeden, bir takım kişi veya gurupların yanlış yönlendirmeleri ile hareket ettiklerini düşünmekteyiz. Kaldı ki yaptıkları hatanın vehametini anlayıp, bu haksız ve hukuka aykırı davadan vazgeçeceklerini düşünmekteyiz.
 
Bu çıkar guruplarına söylenecek tek şey var ki; o da İl Yönetimi ve İlçe Başkanlarım ile birlikte görev süremizin sonuna kadar Partimizin iktidara yürüyen yolunda daha da büyümesi için elimizden geleni fazlası ile yapacağız. Başta ben ve İl Yönetimim ile tüm İlçe Teşkilatlarımız görevleri başındadırlar. Gecemizi ve gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz.
 
Bu süreç içerisinde benim ve İl Yönetiminin yanında bulunan başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Teşkilat Başkanımız Başkanımız Koray Aydın, Hukuk ve Seçim İşleri Başkanımız Nuri Okutan ve Isparta Milletvekilimiz Aylin Cesur, Kurucu İl Başkanımız Mustafa Şimşek ve sonraki dönem İl Başkanımız Mehmet Ertekin ile İlçe Teşkilat ve Başkanlarıma, Değerli Üyelerimize, hiçbir menfaat beklemeksizin çalışmaya devam eden İl Yönetimime, yine bizzat arayıp desteğini esirgemeyen arkadaş, eş ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER