Kansere Ameliyatlı Tedavi

Özel Isparta Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zafer Sabuncu tarafından yapılan başarılı bir ameliyat sonrası 3 gün içinde taburcu oldu.

 

Onun adı Osman Çetinkaya, 74 yaşında. Ani bir şeker düşmesi sonrası Özel Isparta Hastanesi’ne başvurdu.  Yapılan tahlil ve tetkikler sonucu Osman Çetinkaya’ya kalın bağırsak kanseri teşhisi konuldu. Özel Isparta Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zafer Sabuncu tarafından yapılan başarılı bir ameliyat sonrası 3 gün içinde taburcu oldu. Çetinkaya ameliyat öncesi ve sonrasını şu şekilde anlattı.

Çetinkaya “Ben teşhis konmadan hiçbir rahatsızlık hissetmedim kendimde, benim birden bire şekerim düştü 95-100 arasında ama birden 43’e düştü bende bunun için hastaneye başvurdum, kondoskopi yapıldı ve doktor çok uğraştı benden önceki hastalar 10-15 dk girip çıkarken benim tedavim 1 saati buldu doktorumun bana dediği 15 mm’lik bir kitle olduğunu söyledi. hemen ne yapacağımızı sordum bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi, bunu uzatmak doğru değil bu 5-6 aylık bir mesele beklersek ciğerlere yayılır dedi. Hemen ameliyat oldum  3 günde de taburcu ettiler hiçbir ağrım sızım veya yarım yok” dedi.

Özel Isparta Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zafer Sabuncuoğlu’da Osman Çetinkaya’nın son durumu hakkında bilgi verdi, hastanede kapalı kalın bağırsak ameliyatlarının da başarılı bir şekilde yapıldığını söyledi.

Sabuncuoğlu “Hastamızın aslında çok bir şikayeti yoktu halsizlik ve bitkinlik bir şikayeti vardı hocamızda bu şikayetinin üzerine kondoskopi taraması yaptı kalınbağırsağında 2 santimlik kitli tespit edildi tetkite gönderildiğinde kötü huylu olduğu anlaşıldı ve bizde kısa sürede ameliyat kararını verdik, kapalı ameliyat oldu kapalı ameliyat olduğu için ertesi gün sıvı gıdaya başladık, üçüncü gün taburcu olmaya hazır hale geldi ve dördüncü gün taburcu ettik. Osman bey bizim için iyi bir örnek herhangi bir insanın 50 yaşını geçmiş herkesin taramalara uygun bir şekilde gelmesi gerekiyor kalın bağırsaktaki kitleler gibi bunlara dikkat etmek gerekiyor hastanemizde de kapalı kalın bağırsak ameliyatlara gayet başarılı bir şekilde yapılıyor.” dedi

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER