Kansev’den Uzaktan Gelen Hastalar Için Hasta Evi

Şair ve yazar Zeki Çelik, KANSEV’in hizmetini şöyle duyurdu:

KANSEV DERNEĞİNİN HASTA EVİ AÇILDI..

     Merhaba gönül dostlarım. Türkiye'min gül bahçesi Isparta ilimde iki bin on dört yılından bu güne faaliyet gösteren Kanser hastaları yardımlaşma ve yaşatma derneği en güzel hizmetlerden birine daha imza attı. Uzaktan gelip de Kemoterapi, süreli ışın tedavisi gören hastaların uzun yolculuklara katlanamayacağını bildiği için geri gidip gelmelerini önleyip rahat etmeleri açısından derneğin hasta evini oluşturmuş oldu.

   Dernek yönetiminde bende hizmet ettiğim için kader arkadaşlarımın da durumlarını bildiğim için  yaklaşık üç yıldır uzaktan gelen ışın tedavisi ve kemoterapi alan hastaları Zekice Kültür ve Sanat evimde misafir ediyorum. Benim mekanımda para değil dua geçerlidir. Belkide benim misafir hanemde kalan hastaların duasıyla hastalığımı yenmeye çalışıyorum Allah onlardan razı olsun. Hanemde kalanların elimizden geldiği kadar bazı ihtiyaçlarını da gidermeye çalıştık çok şükür..

     Kanser hastası ülkemizde çok olduğundan hasta barınma evlerinin artması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kanser amansız bir hastalıktır. Teşhis konulup tedavi süreci başlasa bile üçüncü veya dördüncü evrede fark edilen hastalığın tedavisi konusunda doktorlarımız elinden geleni yapsalar da arada kaybettiğimiz arkadaşlarımız oluyor üzülüyoruz.

     Kansev derneği bünyesindeki yönetim ve üyeler genelde çeşitli bölgelerinden aynı rahatsızlığı taşımaktadır. Hizmette gönüllü olan arkadaşlarımızla elimizden geleni sunmaktayız. Aslında biz buna kader hastalığı diyoruz ülke genelinde de bu görüşümüz benimsensin istiyoruz. Derneğimize yeni üye olup umutsuz olanlara da moral aşılamaya devam ediyoruz.

   Kanser derneğinin ev oluşumu ve açılışı konusunda bilgiyi de sunmak istiyorum. Sanat evimde zaman zaman beş hastanın birden kaldığı oldu. sonradan gelen hastalar için yer arayışı içindeydik. Başkanımız Cemaliye Bardakcı hanımefendide bir hayır sever bulmuş o vatandaşta üç katlı evinin bodrum katını on yıllığına bedava kulanım açısından söz vermiş. Derneğimizde gerekli tadilatı yaparak hizmete açtı.

    Açılışımızı onurlandıran Vali yardımcımıza, Belediye sosyal işler Kültür müdürümüze,Şehir hastanemizin baş hekim yardımcısına, Doktorlarımıza,Dernek ve birlik başkanlarımıza, iş adamımıza, üyelerimize ve hasta yakınlarına, vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

    İkramlarımızda yine dernek yönetimi ve bazı üyelerin el hünerlerinden oluşan pastalar, börekler, baklavalar, içeceklerden oluştu. Bu arada hizmette kusur etmeyen bu değerli kader arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum , Allah onlardan razı olsun diyorum. Her ilde sağlık kuruluşlarıyla diyalog halinde olan derneklerin artmasını umut ediyorum. Sanat evim, KANSEV evi yinede yetersiz kalır. Bizim dileğimiz hayırsever vatandaşların daha da artmasını umut ediyoruz.

     İki yıl önce Kansev derneği olarak tasarladığımız mavi düşler konağına destek olunsa aslında çok güzel olacak. Çünkü kader hastalarının kemoterapi ve ışın tedavi sırasında çok temiz ve rahat ortama ihtiyacı var.
İnşallah devletimiz bu konuya da kulak asar ve kader hastalarımıza umut ışığı doğmuş olur. Derneğimizin bu vesileyle basın görevini de yerine getirerek sizlere gerekli bilgiyi sunmuş oluyorum. Basından gönüllü bir arkadaşım daha var: Elif hanım arkadaşıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Kansev derneğimizin hasta evi kalan hastalarımıza şifa olsun İnşallah hoşça kalınız.

        EV AÇILDI

İki bin on dörtte kurulan dernek,
Rahatsız olanlar istiyor görmek,
Görev sayılıyor hizmeti vermek,
KANSEV derneğinin evi açıldı.

Aktif faaliyet gösterdi her an,
Hastayı unutmaz başkanım bir an,
Işın tedavisi alacak duran,
KANSEV derneğinin evi açıldı.

Bir vatandaş on yıl kullanın demiş,
Ustada yeniden fayans döşemiş,
Dernek yönetimi güzel süslemiş,
KANSEV derneğinin evi açıldı.

Bağlar mahallesi, Isparta merkez,
Yardımcı olunuz yeter ki bir kez,
Oda , salonunu, mutfağını gez,
KANSEV derneğinin evi açıldı.

Zemin kat olsa da tam bir daire,
Divan var halılar serildi yere,
Zeki de anıyı döktü şiire,
KANSEV derneğinin evi açıldı.

2-2-2018

KANSERLİ

Rahatsız oluşu onu yıpratır,
İlaç alıyorken sık sıkta gitmen,
Sinir  krizi de  teni  titretir,
Kanser hastasını rencide etmen.

Herkese yakındır beklenen ölüm,
Hayatta yaşarken çektirme zulüm,
Samimi konuşun, canım ve gülüm,
Kanser hastasını rencide etmen.

Alacak, verecek var ise bekle,
Mütevazi sözü cümleye ekle,
Moral aşılayan iltifat yükle,
Kanser hastasını rencide etmen.

Ağrılar, sancılar ona işkence,
Ziyaret sürüyor yaşlıya gence,
Hal hatır sorunuz onu görünce,
Kanser hastasını rencide etmen.

Kontrol olmak için herkes gidiyor,
Tedavi süreci devam ediyor,
Zekiden tavsiye bakın ne diyor,
Kanser hastasını rencide etmen.

Ispartalı Zeki Çelik TÜRKİYE İLESAM il temsilcisi.ı

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER