Kupa gelecek, pandemi nedeniyle kutlama yapılmayacak


Türkiye Futbol Federasyonu kararı ile 3’ncü lige çıkan Isparta 32 Spor’un Şampiyonluk Kupası, TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan tarafından ilimize getirilecek. Ancak Pandemi (Covid – 19) nedeniyle her hangi bir kutlama yapılamayacak. Kulüp Başkanı Atakan Yazgan, kupayı Isparta Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e götürecek. 

Isparta 32 Spor’un Şampiyonluk Kupası, TFF yetkilileri tarafından ilimize kısa bir süre içerisinde getirilecek. Kupa, TFF yetkilileri tarafından Kulüp Başkanı Atakan Yazgan’a takdim edilecek. Ancak içerisinde bulunduğumuz bulaşıcı hastalık nedeniyle her hangi bir tören tertip edilmeyecek. Tören yapılmayacağı ile ilgili açıklama yapan Isparta 32 Spor Kulüp Başkanı Atakan Yazgan: ‘Şampiyonluğun en büyük mimarı olan taraftarlarımızın mutluluğuna ortak olmak için daha önceden düşündüğümüz şampiyonluk kutlamasını Covid – 19 tedbirleri gereği ne yazık ki yapamıyoruz. Değerli taraftarlarımızın ve halkımızın sağlığını riske atmamak için büyük üzüntü duyarak kutlamaları iptal ettik. Taraftarımızın büyük üzüntü içerisinde olduğunun bilincindeyiz. Her şeyden önce onların ve halkımızın sağlığını düşünmemiz gerekiyor. Bizlerde Isparta 32 Spor’un şampiyonluk töreninde taraftarımızla birlikte coşku yaşamak isterdik. Ancak ilimizin, ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu talihsiz olay, hevesimizi kursağımızda bıraktı. Pandemi sürecinin son bulması ve virüsün bulaşma riskinin sonlanması halinde yine taraftarlarımızla irtibatlı olarak şampiyonluk kutlama programı yapmayı düşünmekteyiz. Şartların normale döndüğü ilk fırsatta taraftarlarımızla beraber şampiyonluk kutlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.  Değerli taraftarlarımıza ve değerli halkımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.
KUPA SÜREYYA SADİ BİLGİÇ’E GÖTÜRÜLECEK
Isparta 32 Spor Kulüp Başkanı Atakan Yazgan büyük bir vefa örneği daha sergiliyor. Başkan Yazgan kupayı teslim aldıktan sonra Ankara’ya gidecek ve kupayı Süreyya Sadi Bilgiç’e götürecek. Takımın bugünlere gelmesinde büyük pay sahibi olan AK Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e Şampiyonluk Kupasını götürecek olan Yazgan, ayrıca teşekkürlerini sunacak.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER