MECLİSTE MİLLETVEKİLLERİNE COVİD TESTİ YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yapacağı Meclis'teki 15 Temmuz Anma törenine katılacak tüm siyasi parti temsilcilerinden Covid-19 testi yaptırması istendi. Buna Göre TBMM Başkanvekili Ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz ile İyi Parti Milletvekili Aylin Cesur'a da test yapılacak.

TBMM’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla TBMM 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda anma töreni yapılacak.

Program kapsamında bombanın düştüğü alana karanfil bırakılacak, saygı duruşu yapılacak, İstiklal Marşı okunacak. Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okunacak. Programda TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yapacak.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre Meclis’teki anma töreni programı için Meclis Başkanlığından tüm siyasi parti gruplarına davet yapıldı. Daha sonra Meclis Genel Sekreterliğinden gruplar aranarak, Cumhurbaşkanlığının talebi doğrultusunda törene katılacakların öncesinde Covid-19 testi yaptırmasının istendiği iletildi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER