Meddem’den Başarılı Bir Operasyon Daha

Özel Meddem Hastanesi Kalp Merkezinde önemli bir ameliyata imza atıldı. Böbrek yetmezliği nedeniyle büyük risk taşıyan hastanın kalbinde tıkanan 3 damarı yapılan ameliyatla açıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren Özel Meddem Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Cihan Kumtepe, “Diyalize giren hastaların kalp ameliyatları yüksek riskte olmaktadır”dedi.

 

Op. Dr. Kumtepe, “Hastamız göğüs ağrısıyla  gittiği bir merkezde yapılan anjiyografi sonucunda 3 damarında da tıkanıklık olduğu tespit edilmiş. Aynı zamanda böbrek yetmezliği nedeniyle de diyalize giren hastamız.Tabi ki diyalize giren hastalarda kalp ameliyatları biraz daha yüksek riskli olmakta onun için hastamızın ameliyat öncesi hazırlıklarını yaptık ve sonrasında ameliyatını yapmaya karar verdik.Ameliyattan sonra da diyaliz tedavisi devam etti.Ameliyat sonrası sorunsuz bir şekilde geçirdik.Hastamız bugün ameliyattan sonra 5. günü ve gayet iyi durumda devam etmekte” dedi.

Ameliyatın nasıl geçtiğiyle ilgili sorulara da cevap veren Kumtepe, “3 damarı değişti hastamızın 3 damarına by pass yaptık.Ameliyat sonrası da bütün iyileşme dönemi sorunsuz geçti” diye konuştu.

Tedavi için Afyonkarahisar”dan Meddem Hastanesine gelen 58 yaşındaki Ceylan Akyol ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Hastaneden çok memnun kaldığını söyleyen Akyol, “Yoksa büyük şehirlerde sürünecektik  Ameliyat olmadan önce yolda giderken tıkanıyordu bağrım.Yürüyemiyordum.Ameliyat oldum işte deneyeceğiz bakalım.Hastaneden çok memnunum” dedi.

11-014.jpg

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER