Milli Bilek Güreşçi’ye Emrespor Sahip Çıktı

Isparta’nın Bilek Güreşindeki gururu Mehmet Dönmez, gözünü 28 Ekim’de Romanya Köstence’de başlayacak olan Dünya Şampiyonası’na dikti.

Kısıtlı imkanlarla neler yapılabileceğini kısa sürede gösteren Mehmet Dönmez, Güneykent Kasabası’nın Gümüşgün Köyü’nde ikamet ediyor. Köyden çıkıp, lise öğrenimi için geldiği Isparta’dan Türkiye ve Avrupa çapındaki dereceleri elde eden sporcu, Türkün bilek gücünü herkese göstererek, kentin ve ülkenin de göğsünü kabartıyor. Isparta Endüstri Meslek Lisesi Matbaacılık Bölümü'nden mezun olan milli sporcu Dönmez, Türkiye Vücut Geliştirme-Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalarda boy göstererek, 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye ikinciliklerine, 2019 yılında ise sol kolda Türkiye şampiyonluğu ile geçen mayıs ayında da Yunanistan Loutra’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda sağ-sol kolda Avrupa üçüncülüğüne imza attı.

Dönmez,  ekim ayının son haftasında Romanya Köstence’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

     Milli Bilek Güreşçi Dönmez’e Dünya Şampiyonası öncesinde Emrespor Kulüp Başkanı ve ODG Yapı Sahibi İşadamı Ozan Gezer sahip çıktı.  Dönmez, İşadamı Ozan Gezer’i Gönen Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu ile birlikte ziyaret etti.

Milli sporcuya Dünya Şampiyonasında başarılar dileyen Gezer, “Mehmet kardeşimizi basından takip ediyorduk. Kısıtlı imkanlarda Türk’ün gücünü gösterdi. Türkiye Şampiyonu oldu, Avrupa derecesi elde etti.  İmkan verildiği takdirde dünya derecesi elde edeceğimizden şüphemiz yok. O nedenle bizlerde Mehmet’in destekçisiyiz. Mehmet’in maddi ve manevi yanındayız” dedi.

    Bu arada Gönen Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, Emrespor Kulüp Başkanı ve ODG Yapı Sahibi Ozan Gezer’e spora olan ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER