Milli İrade Platformu Isparta Temsilcisi Abdurrahman Akçil; Çiğnetmeyeceğiz

Milli İrade Platformu Isparta Temsilcisi Abdurrahman Akçil, Balıkesir’in  Edremit ilçesindeki skandala gösteriye sert tepki göstererek; “Tarihinde hiçbir zaman zincire vurulmamış ve özgür bir şekilde yaşayan Türk Kadınını bu köhnemiş ve çarpık zihniyete çiğnetmeyeceğiz. Bu hastalıklı zihniyetle olan mücadelemizi de sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
 
Milli İrade Platformu Isparta Temsilcisi Abdurrahman Akçil, Balıkesir'in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle düzenlenen törende Türk kadınını mahkum edilmiş ve zincire vurulmuş olarak tasvir eden skandal gösteriyi sert bir dille kınadı. Akçil; “Milli İrade Platformu olarak kahraman kadınlarımızın yetişmesini sağlayan manevi değerlerimizi çiğnetmeyeceğiz" dedi.
AKÇİL; “ÇARPIK ZİHNİYETE EN GÜZEL CEVAP
İSTİKLAL MARŞIMIZIN DİZELERİNDE MEVCUT”
Milli İrade Platformu Isparta Temsilcisi Abdurrahman Akçil, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Açıklamama başlarken bu çarpık ve köhne zihniyete en güzel cevabın Milli Şairimiz Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşımızın o meşhur dizelerinde olduğunu düşünerek okuyorum.  
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım
“ORTAYA KONULAN
GÖSTERİ TAM BİR SKANDALDIR”
Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadeleyi en güzel şekilde anlatan Mehmet Akif Ersoy'u, milli marşımızın muhtevasını tam olarak anlayamayan yahut anlamama konusunda büyük direnç gösterenler; varlığının devamını kendinden olmayanları aşağılayarak, ötekileştirerek sağlamaya çalışmaktadır. Kendi milletini aşağılamak uğruna da olsa bu 'çağ dışı' tutumdan vazgeçmemektedirler. Balıkesir'in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle düzenlenen törende Türk kadınını mahkum edilmiş ve zincire vurulmuş olarak tasvir eden skandal bir gösteriye imza atılmıştır.
“ÖRTÜLÜ KADINLARI AŞAĞILAYANLAR
BUGÜNKÜ ÖZGÜRLÜKLERİNİ CEPHEYE
MERMİ TAŞIYAN NENE HATUNLAR GETİRMEDİ Mİ?”
Kurtuluş mücadelemiz Maraş'ta annelerimizin çarşafına uzatılan elin indirilmesi ile başlamışken, böyle bir gösterinin sunulması milletimizin sahip olduğu manevi değerleri yok saymaktır. Türk kadını tarihin hiçbir döneminde mahkum olmamış, zincire vurulmamıştır. Özgürlüğünü korumak uğruna gözünü kırpmadan, canını hiçe sayarak cepheye yürümüş, esaret altında yaşamaktansa çocuğunun örtüsünü sırtladığı mermiye örtmüş, gerektiğinde canını vermiştir.
Bizler biliyoruz ki bugün sahip olduğumuz hürriyeti Nene Hatunlara, Kara Fatmalara, Şerife bacılara borçluyuz.
“BU HASTALIKLI ZİHNİYETLE
MÜCADELEMİZ HER DAİM SÜRECEK”
Çağdaşlığı; milletimizin özünde yer alan köklü kadim değerleri yok saymak, kadınların örtüsüne hakaret etmek, milletimizin maneviyatının reddetmek olarak kabul edenler, açıkça milletin birliğine ve dirliği ne düşmanlık etmektedir.
Milli İrade Platformu olarak kahraman kadınlarımızın yetişmesini sağlayan manevi değerlerimizi çiğnetmeyeceğimizi, çağdaşlık adına aziz milletimizin dinini, kadim değerlerini ve özünü kaybettirmeye çalışan, milletin birlik ve beraberliğini bozan bu hastalıklı zihniyetle olan mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi. 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER