MODAPARK YENİ YÜZÜYLE DÜĞÜNCÜLERİN İLGİ ODAĞINDA

Isparta’da düğün ve özel günlerde farklı konseptler sunan Modapark Kongre ve Düğün Salonu, yenilikleriyle fark yaratıyor. Serkan ve Erkan Başpınar kardeşler, ayakta kalabilmek için sürekli kendilerini geliştirdiklerini belirterek, gelecek yıllar için farklı projeleri olduğunu söylediler. 


Isparta’da işletmeciliğini ‘ikiz kardeşler’ olarak bilinen Erkan ve Serkan  Başpınar’ın yaptığı Modapark Kongre ve Düğün Salonu, pandemi sonrası faaliyetlerini hızlandırdı. Aynı zamanda Isparta Değişim ve Gelişim Platformu (IDGEP) ekibinde yer alan Başpınar kardeşler, alanlarında oldukça iddialılar. Modapark Kongre ve Düğün Salonu’nun müdürlüğünü de ablaları Emine Dikbıyık yapıyor.
2 ŞUBESİYLE HİZMET VERİYOR
    Moda Park Kongre ve Düğün Salonu’nun 1. Şubesi Halıkent Mahallesinde, 2. Şubesi Moda Park Gül Balo ve Kongre Merkezi ise Gül Petek Sanayi’nde hizmet veriyor.
Binlerce organizasyona  ve düğünlere imza attıklarını söyleyen Modapark Kongre ve Düğün Salonu İşletmecileri Serkan ve Erkan Başpınar, “Modapark olarak biz yaklaşık 5 yıllık faaliyet alanının içerisindeyiz. Burada 1 yılı aşkın bir sürede pandemiyle alakalı ciddi sıkıntılar yaşadık. En çok etkilenen sektörlerin başında geldik. Fakat düğün organizasyonu, açılış ve diğer hizmetlerle birlikte 8 yıldır bu sektörün içerisindeyiz. 1000 tane yakın organizasyon hizmetimiz oldu. 5 yıldır da 800’e yakın düğünde hizmet verdik” dediler.
“DİZAYN VE HİZMETE YENİLİKLER GETİRDİK”
Kendilerini sürekli geliştirdiklerini ve sektöre girerken birçok yenilik getirdiklerini anlatan Başpınar kardeşler, “Isparta’nın düğün organizasyon gelişiminde yaklaşık 30 yıllık ilerlemesinde gözlemleyerek büyüdük. Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yeni dünya düzeninde organizasyon sektörü de bir marka haline geldi. Bizde bu durumda yerimizi aldık. 2015 yılında Isparta Belediyesine ait olan Halıkent Mahallesinde hizmet verdiğimiz Moda Park Düğün Salonu’nu ihale karşılığı aldığımız da o günün şartlarında en iyi salonlarından bir tanesini hazır hale getirdik. Gerek dizayn olsun gerek verdiğimiz hizmet olsun bir şeyler değiştirdik. Isparta’da ki düğün salonu sektöründe hizmet veren, faaliyet gösteren iş yerlerinde bir çizgi çizdik. 
“ISPARTA USULÜ YEMEK HİZMETİ VERDİK”
Toplamda 3 bin 700 metre karelik bir alan da bir yazlık, kışlık, bir de balkon var. 3 tane program yapabiliyoruz. Bahçe kısmımızda 800-850 kişi, salon içinde de 600-650 kişiye yakın hizmet verebiliyoruz. Koronayla beraber tabi ki oturma şeklinde masa, sandalye de azalma oldu. Biz yıllardır yemek hizmeti veriyoruz, ramazan organizasyonlarında, evlerin önünde Isparta merkeze yakın ilçelerde, yakın illerde yapıyoruz. Bu organizasyonların içinde Isparta usulü yemek yaygındır. Isparta yemeklerini yapıp toptan satma fırsatımız oldu. Hem insanların özlemini giderdik, hem de bizlere salonların faaliyetlerini durduğu yerde yeteneğimiz olan, becerimiz olan düğün organizasyonunu, yemek kısmında ki gayretini servis hizmetiyle birlikte kendimize rızık haline çevirdik. O dönemde ki işlerimizin kopukluğuna maddi kaynak sağlamamıza sebep oldu” diye konuştular.
“Pandemi sürecinde ders çıkardık”
Pandemi de birçok zorluklar yaşadıkların ve bu süreçten de ders çıkardıklarını dile getiren Başpınar kardeşler, “Geçen sene 2020 yılının mart ayında başlanıp, 1 Temmuz’a kadar salonlarımızın faaliyetleri tamamen durdurulmuştu. 2020 yılının 1 Temmuz’u ile 4 Eylül arasında da biz hizmetlerimizi kısıtlı olsa da ikram, eğlence ve saat kısıtlaması şartlarıyla hizmet verdik. 2 dalga diye hitap eden döneme geldiğinde çok ciddi kısıtlamalarla durduruldu. Bu süreçte ciddi şekilde etkilendik. 2021 yılının haziran ayının başına kadar salonlarımızın faaliyetleri geçti. Sonra saatlerle ilgili kısıtlamalarımız kalktı, hafta sonu kısıtlamalarımız ortadan kalktı. Yine sosyal mesafe kurallarına uyuldu. Girişte ateş ölçerek, maske takarak organizasyonlarımıza devam ediyoruz. Tedbirleri bıraktığımız zaman 2-3 defa tam kapanma, ara sıra da kısmı kapanmaları yaşıyoruz. Biz bu süreçte ders çıkardık diyebiliriz” diye konuştular
“ISPARTA’DA EN TERCİH EDİLEN SALON HALİNE GETİRDİK”
Gül Küçük Sanayi’nde bulunan Moda Park Gül Balo Salonu ile ilgili de konuşan Başpınar kardeşler, “Orası buradan kapalı olarak tek salonumuz var. 300 metre kare, içerisinde sosyal etkinlik olan alanlar var. Gelin odamız, çocuk oyun parkımız da var. 2018 yılında biz orayı çıkar ihaleyle almıştık,15 yıllık sözleşme imzaladık. Özellikle salonun içi ve dışıyla alakalı gerçekten tercih edilmeyen, insanların girmeye çekindiği o salonu, günün şartlarında en şık, en modern ve en güzel ekipmanları kullanarak Isparta’da en tercih edilen salon haline getirdik. Çok şükür bu günleri gördük” dediler. 
“GELECEKLE İLGİLİ PLANLARIMIZI CİDDİ ŞEKİLDE ÖNÜMÜZE KOYDUK”
Modapark’ın hedefleriyle ilgili de konuşan Başpınar kardeşler, “8-10 yıllık meslek içerisinde faaliyet gösterdik. Bir grup oluşturduk, yer yer toplantılar yaptık, Valilik ziyaretler yaptık, sorunları masaya yatırdık, çözüm ararken ortak çözümler bulduk. Sektörle ilgili ortak fikirlerimizi paylaştık, burada da bilgilerimizi güçlendirdik. Gelecekle ilgili planlarımızı ciddi şekilde önümüze koyduk. Pandemi dışında gelecekle ilgili bir sıkıntımızın olduğunu görmüyoruz. Küresel krizlerin dünya üzerinde ki etkisini bu yaşa kadar görmemiş bir insan olarak, virüs denen olayı gördükten sonra bizde bundan sonraki yatırımlarımızı ve iş sektör içerisinde ki oluşabilecek şeyleri bildiğimiz için yeni bir planlama ve yeni bir sürece gireceğiz. Bunları 2022 yılında yapacağız. Gerek hizmet şeklimiz gerekse çalışma anlayışımız da yeni paketler ortaya koyacağız. 
“AYAKTA KALABİLMEK İÇİN KENDİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ”
Sektörün içerisinde hareketlilik gerekiyor. Geliştiriyoruz, geliştirmek zorundayız ayakta kalabilmek için. Hem kendimizi geliştireceğiz hem de Moda Park’ın marka değerini yerinde tutup, bir üste taşımak için de mücadelemizi sürdüreceğiz. Pandemi’den dolayı insanlar kapalı alanlarda bir arada durmaktan çekiniyorlar. Bizimde avantajımız olan yazlık bahçe kısmımız da, yaklaşık 1000 metre karelik alanda 800-850 kişiyi rahatlıkla alabileceğimiz alanda. Isparta’nın en güzel, havası iyi olan, düzlüğü ve konumu ile en güzel açık düğün salonuna sahip olduğumuzu söylemek istiyoruz. Özellikle temmuz, ağustos ve eylül 15’ine kadar da bizi Isparta halkının tercih etmesinden, yoğunluk oluşturmasından da gayet memnunuz. Bu yılın sonunda işlerimizi tamamlarsak, önümüzde ki yıl içerisinde bahçemizde güzel bir revizyon daha yapıp 2022 yılında Isparta’nın en iyi açık hava düğün salonu organizasyonu ve konsepti sunan bir iş yeri olarak bu işin karşısında olacağız. Açık havada yapacak olan konseptler için de bizi tercih etmelerini memnuniyetle bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladılar.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER