NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi-Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Balaban, Atatürk’ün Isparta’ya gelişi üzerine yazılı açıklama yaptı. Balaban, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
    “Büyük Önder M. Kemal Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 91. Yılı kutlu olsun.
Türk Devleti içte ve dışta milletimizin birlik ve beraberliğine düşman olan birçok unsurla, milletinin bekası için mücadele etmektedir. Bütün bu yaşananları gördükçe Atatürk'ün düşüncelerinin ne kadar milli ve milleti için gerekli olduğunu görmekteyiz. Büyük Türk milleti için Atatürk'ün düşünce ve inkılâplarından vazgeçilemeyeceğini zaman göstermektedir. Türkiye Kamu-Sen bu bilinçle faaliyetlerine devam etmektedir. Türk kültür ve tarihinin en büyük aşığı olan ve "Ne mutlu Türk'üm diyene!"sözünü bütün benliğiyle yaşayarak söyleyen Ulu Önder Atatürk; vazifeye atılmak için içinde bulunduğu şartları asla ümitsizlik bahanesi saymamıştır. 
Bingöl’den Bitlis Tatvan’a giderken düşen helikopterde ne yazık ki 11 şehidimiz var. Acımız büyük. Şehitlerimizin mekânları cennet olsun. Şehit olan askerlerimiz arasında Elazığ 8. Kolordu Komutanı ve ilimizin damadı Korgeneral Osman Erbaş da var. Kendisi hem terörle mücadelede hem de 15 Temmuz darbe kalkışmasında çok önemli görevler ifa etti. Askerlerimizin içine sızmış olan ‘asker görünümlü hainlere’ karşı büyük kahramanlıklar gösterdi. Hepsinin ruhu şad olsun. İnşallah devletimiz terör belasını kökünden sona erdirecek. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak terörle mücadelede sorgusuz sualsiz, şartsız koşulsuz devletimizin yanındayız. Son terör unsuru ortadan kaldırılıncaya kadar operasyonların devam etmesini istiyoruz. Allah güvenlik güçlerimize güç versin. 
Bu vesile ile tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Isparta'yı ziyaretinin 91. yıldönümü olan bu günde isminin başında  "TÜRK" sözcüğünü taşımaktan gurur duyan TÜRKİYE KAMU-SEN onun çizdiği yoldan tavizsiz yürüyecektir. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER