O Uygulama 1 Ocak’ta Başlıyor

Isparta’da trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi amacıyla bazı kavşaklarda yapılan düzenlemelerin yanısıra bazı ana arterlerde araç parklarından ücret alınmasına yönelik karar 1 Ocak 2020 itibariyle başlayacak.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kanal 32 Televizyonunda yaptığı açıklamada ‘Caddelerde ücretli otopark uygulamasına 1 Ocak tarihi itibariyle başlamış olacağız. Yazılımlarımızı tamamladık. Belediye personelimiz ellerindeki terminallerle araçların plaka bilgilrini ve saatini girerek ücretlendirme yapacak. Bu tüm Türkiye genelinde uygulanan bir sistem’ diye konuştu.

Uygulama yaz aylarında akşam saat 20.00 sabah saat 08.00 arasında, kış aylarında ise akşam 19.00 sabah 07.00 arasında ücretsiz olacak.

KONTROLLÜ YAYA GEÇİDİ DEVREYE GİRİYOR

Trafiğin sıkışmasına neden olan etkenlrden birisi de yayaların oluşturduğu yoğunluk. Mimar Sinan ve Cumhuriyet Caddesi gibi ana arterlerde yayaların yol boyunca karşıdan karşıya geçmeye kalkışmalarının trafiği önemli ölçüde etkilediğine dikkat çeken Başkan Başdeğirmen, ‘Ben belediye önünden Otel Isparta’ya gelinceye kadar belki 10 kişiye yol veriyorum. Bu nedenle buralara rahmetli Valimiz Ali Haydar Öner döneminde uygulanan kontrollü yaya geçidini devreye sokacağız. 3 noktadan geçiş olmalı buna göre önlemlerimizi alacağız’ sözlerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER