ÖĞRETMENLİK, SABIR, EMEK VE FEDAKÂRLIK İSTER

Boğaziçi Koleji Kurucusu Okay Karaman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kurucu Karaman, şu görüşlerini dile getirdi:

“24 Kasım Öğretmen Günü’nün, tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor ve yürekten kutluyorum. Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan biz öğretmenler, geleceğimizi teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Öğretmen, gönül insanı, eğitim gönül işidir. Öğretmenlik, sabır, emek ve fedakârlık ister. Meşakkatlidir, zahmetlidir, zordur. Ama meyvesi hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar değerlidir. Bütün öğretmenlerimiz, çok büyük sanatçılardır. Ortaya çıkardıkları sanat eseri, gelecektir, umuttur, aydınlıktır, kardeşliktir. Vatan, bayrak millet sevgidir.

Bu duygu düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER