“OKUMAK HAYALLERE AÇILAN KAPIDIR”

Eğirdir Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmeni Esma Yılmaz nezaretinde hazırlanan “Okumak Hayallere Açılan Kapıdır” isimli e-Twinning projesi başarıyla tamamlandı.

“Okumak Hayallere Açılan Kapıdır” e-Twinning projesi hakkında bilgi veren 4/C sınıf öğretmeni Esma YILMAZ: “12 Aralık 2019 tarihinde 10 Türk, 1 Azerbaycan, 1 Romanya ve 1 Polonyalı ortakla başladığımız projemiz çok aktif bir şekilde  4 Türk, 3 yabancı okulda uygulandı. Projemizin amacı okumayı eğlenceli hale getirerek alışkanlığa dönüşmesini sağlamaktı. Öğrencilerimiz çok keyif alarak süreci tamamladılar.

Proje süresince proje ortakları okuma yöntemleri belirttiler. Bu yöntemler haftalık anketlerle oylanarak hafta boyunca uygulanacak okuma ve değerlendirme yöntemleri belirlendi. Bunlar çocuklara ve ailelere duyuruldu. Etkinlikler çok eğlenceli ve verimli bir şekilde uygulandı. Ocak – Şubat aylarını kapsaması planlanmışken alınan dönütler neticesinde mart ayında da uygulanması kararlaştırıldı. 2 hafta daha uygulandı.  Projemiz öğrencilerimizde okumaya farklı bir yaklaşım geliştirerek okumayı alışkanlığa dönüştürmede önemli rol oynadı. Ben ve öğrencilerim böyle bir   e-Twinning projesine dahil olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduk.  Projeye katkılarından dolayı öğrencilerime, velilerime, okul idaremize ve desteklerini esirgemeyen Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER