PASTA ALTLIĞI BULUŞU İLE PASTACILIK SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ BİR AÇIĞINI KAPATTI

Pasta imalatı ile iş hayatına atılan Ceyda Kaya, tüm imalatçılar için önemli bir sorun olan pasta altlığını pratik bir şekilde çözümledi, patentini aldı. Şimdi Türkiye’nin dört bir yakasına hatta Avrupa’nın bazı ülkelerine sipariş yetiştiremiyor. Büyükşehirlerdeki pastanelerin taleplerini karşılayamıyor.
 
 
Kutula32 markası ile özel pasta altlıkları imalatı yapan Kadın Girişimci Ceyda Kaya, sosyal medya üzerinden 23 bin pasta imalatçısının ihtiyacını karşılıyor. Pasta imalatçılarının altlık ihtiyacına yönelik pratik bir çözüm bulup, seri üretime başlayan Ceyda Kaya, instagram üzerinden kısa sürede Türkiye’nin dört bir yakasından 20 binden fazla müşteri kitlesine ulaştı. Evinde pasta üretip, satan ev hanımı imalatçılar ile pastanelere yönelik pasta altlığı temini yapan Ceyda Kaya, gelen talepler üzerine pasta kutusu imalatına da başladı. Kutula32 markası ile özel pasta altlıklarının yanı sıra özel boy kutu imalatını da yapan Kaya, 2 kişiye istihdam sağlıyor.
 
Pasta altlıklarında 300 çeşit ürüne ulaşan Ceyda Kaya, Türkiye’den gelen siparişlerin yanı sıra Almanya, İsviçre ve Hollanda’ya da ürün gönderiyor. 81 şehirden 20 binin üzerinden müşterisi bulunan Kaya, daha çok evlerinde pasta yapıp, sosyal medya üzerinden satan hanımlara hitap ediyor. Yoğun istek üzerine pasta kutusu imalatı ve satışına da başladıklarını anlatan Kaya, “insanlar özel boyda ve özel sayıda kutu sipariş edebiliyor. Fabrikasyon tarzı yerlere kutu yaptırsalar belli bir miktarda sipariş vermek zorundalar. Ama biz isterlerse 10 adet bile kutu yapıp, gönderiyoruz. Pasta altlıklarımızda çok çeşidimiz var. Farklı renklerde imalatımız oluyor. Pastayı koyulan yerde dökülmeler, kenarlarında bulaşmalar oluyordu. Bizim altlığımız ile bu sorunu giderdik. Silinebilen bir altlık. Büyükşehirlerde bazı pastaneler ile çalışıyoruz. Altlık ve kutu siparişi veriyorlar. Çok büyük yüklü mal talebi oluyor ama üretime yetemeyeceğimiz için karşılayamıyoruz” dedi.
 
Pasta altlığının patentinin kendisi üzerinde olduğunu belirten Kaya, “bizim bu çalışmamızı kopyalamak isteyenler oldu. Ama patent belgemiz olduğu için hemen hukuki işlem başlattık. Kopya çeken firmaya gerekli uyarılar yapıldı ve vazgeçti. Şu anda Türkiye’de bizden başka pasta altlığı imalatı yapan yok. Bu ihtiyacı gördük ve pratik bir çözüm bulduk. Türkiye’de pasta imalatı yapan bayanlar başta olmak üzere pastanelere hizmet veriyoruz. İnşallah üretimimizi ve potansiyelimizi daha da büyüteceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER