RECEP ÖZEL;TARIMSAL POTANSİYELİMİZİN % 20’SİNİ KULLANABİLİYORUZ

Milletvekili Recep Özel, Isparta’da tarım ve hayvancılık adına önemli bir süreci başlattı. Özel, “Isparta tarımın merkezi. Tarımı konuşmak ve konuşturmak istiyoruz. Tarıma lokomotif olmak istiyoruz” dedi.Isparta Milletvekili Recep Özel, belediye başkanları, bilim camiası, meslek ve sivil toplum örgütleri, birlikler ve tarıma yatırım yapan iş insanlarının katılımı ile önemli bir toplantı gerçekleştirdi.AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, ilimizin tarım ve hayvancılık sorunlarının tespiti ile çözüm yollarının belirlenmesi ile tarımsal ekonominin güçlendirilmesi amacıyla ITSO ev sahipliğinde önemli bir toplandı düzenledi. Milletvekili Özel’in önderliğinde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, ITSO Başkanı Mustafa Tutar, Meclis Başkanı Osman Şahlan, ITB Başkanı Ahmet Adar, Ziraat Odası Başkanı Müstahattin Can Selçuk ile ilçe belediye başkanları, birlik ve kooperatif başkanları ile sektörün temsilcileri katıldı.
 
Milletvekili Özel, Isparta’da tarım ve hayvancılığı konuşturmak istediğini belirterek şöyle konuştu:
 
“Ekonomimiz tarım ve hayvancılığa bağlı. Şu an ilimizde öğrenci yok, asker yok. Ama ekonomimiz ayakta. Demek ki şehrimiz için tarım ve hayvancılık çok önemli. Isparta tarımın merkezi. Tarımı konuşmak anlamında, çözüm üretmek anlamında sizleri dinlemek istiyoruz. Isparta’da tarımı konuşmak ve konuşturmak istiyoruz. Bizim çiftçimiz maalesef ki tarım teşkilatlarımızın ve ziraat fakültelerimizin önünde koşuyor. Tarım teşkilatlarımız problemleri çözmek yerine sadece teşvik almak isteyenlere aracılık hizmeti veriyor. Burada eksiklikler var. Ticaret ve Sanayi Odamız burada bize öncülük ediyor. Burada konuşulan her şeyi kayıt altına almak istiyoruz. Tarım sektörüne lokomotif olmak istiyoruz. Tarımda neler yapılması gerektiğini konuşmak istiyoruz. Burada lafı evelemeden, gevelemeden konuşmasını istiyoruz. Isparta olarak tarımsal projelerde geri kaldığımızı düşünüyorum. Isparta tarım ve hayvancılık kapasitesinin ancak yüzde 20-30’unu kullanabiliyor. Sizlerin görüşlerini önemsiyoruz. Toplantımızın asıl amacı budur.
 
Burada her ay tarım ve hayvancılık ile ilgili bir konuyu konuşmak, tartışmak istiyoruz. Toplantılarımıza devam edeceğiz. Tarımda önümüze bir hedef koyacağız. Sizler konuşmazsa, bizler bu işleri yapmazsak çiftçimize, üreticimize kim öncülük edecek, sorunlar nasıl çözülecek. Herkesten katılım ve katkı bekliyoruz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER