Şehir Hastanesi’nde Normal Doğumu Artıracak Uygulama

Şehir Hastanesi, sezeryan oranını azaltıp, normal doğum uygulamasını artırmak için suda doğum yöntemine başvurdu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde suda doğum için küvet sistemi oluşturuldu. İsteyen herkes suda doğum yapabilecek. Suda doğum uygulamasının kasları gevşettiği ve ağrıyı azalttığı belirtiliyor.

İSTEYENLER SUDA DOĞUM YAPABİLECEK

Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ruşen Keskin, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde suda doğum yöntemine hazır olduklarını söyledi. Suda doğumun Türkiye’de ve birçok ülkede tercih edilen yöntem olduğunu belirten Keskin, “bir küvetin içerisinde ılık suda doğum gerekleştirmek istiyoruz. Suda doğum yöntemi ile gebelerde kas gevşemesi oluşur. Kas gevşemesi de ağrıyı azaltır. Bu uygulamayı isteyen herkes tercih edebilir” dedi.

EN SAĞLIKLISI NORMAL DOĞUM

Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Keskin, doğumda sezeryanın tercih edilmesinden yakındı. İnsanların normal doğumdan kaçmasına anlam veremediğini belirten Keskin,  “Sezeryanı azaltmak istiyoruz. İnsanlar normal doğumdan kaçıyorlar. Normal doğum kadar güzel bir şey yoktur. Anne için doğal bir doğum. Hem anne sağlığı hem de çocuk sağlığı için çok önemli. Biz bu yöntemle normal doğum oranını artırmak istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER