SIZLANARAK ZİHİN BULANDIRIYORLAR

Yasaklanan şey; belediyelerin yardım yapması değil,

vatandaştan nakdi para toplamasıdır

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Soner Toros’un İnstigram (son32isparta) canlı yayınında CHP’li belediyelerin yardım toplama hesaplarına bloke konması sonrası muhalefetin yaptığı eleştirilere cevap verdi.

Zabun, “Yasaklanan şey belediyelerin yardım yapması değil, vatandaştan nakdi para toplamasıdır. Bu AK parti belediyeleri için de diğer belediyeler için de geçerli. Belediyelerin böyle bir yetkisi yok, kanunen yasak. Bizim belediyelerimiz kendi kaynaklarını vatandaşa yönlendiriyor. Sızlanmak yerine Belediye kaynaklarını doğru bir şekilde kullansınlar” diye konuştu.

 

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, İstanbul, Ankara ve İzmir’de belediyelerin yardım toplama hesaplarına bloke konması üzerine artan siyasi tansiyon sonrası ilk kez konuştu. Gazeteci Soner Toros’un instigram hesabında yaptığı canlı yayına katılan İl Başkanı Zabun, Isparta’da da muhalefetin gündeme getirdiği CHP’li belediyelerin yardım hesaplarına bloke konması konusunda açıklamalarda bulundu. Zabun, ‘zihin bulandırıyorlar’ dedi. İşte o açıklama:

ÇARPITARAK ZİHİN BULANDIRIYORLAR

“Burada yasaklanan şey, yardım dağıtılması değildir. Bunları çarpıtmak suretiyle zihin bulandırılıyorlar. Yasaklanan şey belediyelerin yardım yapması değil, vatandaştan nakti para toplaması. Bu AK parti belediyeleri için de diğer belediyeler için de geçerli. Belediyelerin böyle bir yetkisi yok, kanunen yasak. Bu AK parti belediyeleri için de geçerli. Bizim belediyelerimiz kendi kaynaklarını vatandaşa yönlendiriyor. Burada sanki ‘AK Parti belediyesi yardım topluyor’ böyle bir şey yok. AK Parti belediyeleri kendi imkanlarını kullanarak hemşerilerine destek oluyor. Dolayısıyla burada sızlanmak yerine belediye kaynaklarını doğru bir şekilde vatandaşın hizmetine sunmaya gayret gösterilmeli.

DEVLETİMİZ KAYNAKLARI SEFERBER ETTİ

Dar gelirli vatandaşlarımıza öteden beri yapmış olduğumuz bir hizmet var. Bu vesile ile Hemşehrilerimiz zor durumda kalmasın diye hükümetimiz kaynakları seferber etti. Tüm imkanları kullanmak suretiyle sadece dar gelirli vatandaşlara değil esnafa, tüccara, şirketlere, bireysel anlamda vatandaşlarımıza imkanlar oluşturuldu. Son derece önemli. Bu zorluk karşısında hiçbir vatandaşımızın insani olarak rencide olacağı, içinin sızlayacağı bir durumla karşı karşıya kalmasını istemiyoruz.

BU KAMPANYANIN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

Sayın Cumhurbaşkanımız kampanya başlattı. Yapılmak istenen başka. Devletimizin imkanları hamdolsun sıkıntı yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi yapılmak istenen vatandaşlarımız arasında yardımlaşma, zor dönemde birbirinin elinden tutma olayı biraz daha canlansın düşüncesi. Bu kampanyada bugün itibariyle 1,5 milyar yardım alındı. Devletimizin yaptığı yardımlar ve destekler yanında çok küçük ama anlamı büyük. Bu kampanyaya destek sunan, gönüllü olarak buraya dahil olan bir milletiz. Bu açıdan anlamlı.”

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER