ŞÜKRÜ BAŞKAN, VERDİĞİ SÖZLERİ TEK TEK YERİNE GETİRİYOR

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in, seçim öncesinde ‘sporcularımızı yetiştireceğimiz altyapıyı oluşturacağız’, “Gençlerimizi hem spora alıştıracağız hem de profesyonelleşmesi için altyapı oluşturacağız” sözleri tek tek yerine geliyor.
Isparta Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasındaki protokolle 16 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası inşaatları tamamlanma aşamasına gelirken, şimdi de Emre Mahallesine yapılacak olan Spor Kompleksinin hafriyat alımlarına başlandı. 
Gökçay mesirelik alanına çıkan yol üzerinde hafriyat alımlarına başlanan Emre Mahallesi Spor Kompleksi nizami standartlarda 76 x 113 ebatlarında futbol sahası, 2’li tip soyunma odası ve 500 kişilik çelik tribün ile sosyal kullanım alanlarından oluşacak. 
Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay’ın dediği gibi, Emre Mahallesinin 30 yıllık tesis özlemi gideriliyor. Fatih Mahallesinden, Çünür’e kadar bir çok mahallede büyük sevinç  var. Muhtarlar ve spor camiası ise gelecekle ilgili güzel düşünceler içerisinde.
    Seçim döneminde amatör spor yöneticileriyle, antrenörleriyle ve sporcularıyla buluşan Başkan Başdeğirmen, Belediye’nin sportif anlamdaki eksikliklerini tek tek not almıştı.
    Isparta Belediyesi spor anlamında tesis fakiriydi, böylesine spora yatırım yapan bir belediye başkanı daha önce gelmedi. 
    32 Milyonluk Dev projenin çalışmaları sürüyor. Futboldan, yüzme havuzlarına,  tenis kortlarına ve gençlik merkezlerine kadar bir çok yatırım yapılıyor.  Neredeyse çoğu mahallenin spor altyapısı ve tesisi olacak. Spora yapılan yatırımlar geleceğimizin kurtarıcısı gençler için büyük bir nimet.
Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spor önemli bir araç. Bu yapılan yatırımların faydasını Isparta önümüzdeki yıllarda görecektir. Tesisler tamamladıktan sonra spor alanları inşallah dolup taşacaktır.
    Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, tarihte ilk kez başarı elden sporculara ödül yönetmeliği koyarken, amatör kulüplere de maddi destek de bulundu.  Ferdi ve takım sporcularına maddi desteğin dışında malzeme desteği sürüyor. Kulüplerin ekipman desteğine kadar gereken desteğini verdiğini biliyorum.
    Spor camiası Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı oldukça memnun.  
    2. Ligde mücadele eden Ispartaspor’a da gereken desteği veren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Emrespor’un yanı sıra amatör kulüpleri destekliyor. 
Bu arada Bedensel Engelli Milli Badmintoncu Sedat Tümkaya ile geçtiğimiz günlerde antrenmanını ziyaret etmiştim. Tümkaya, “İlk kez bir belediye başkanı bizi makamına çağırıp bir sıkıntımız olup olmadığını sordu.  Ben de açıkçası şaşırdım. İnşallah başkanımızın spora olan desteği devam eder” dedi.
    Futbol Taban Birliklerinin de  Amatör Futbol Evi ihtiyacı var. İnşallah Amatör Futbol Evi de güller diyarına ve amatör spora kazandırılır. 
    Sonuç olarak spor en iyi tanıtım aracıdır.  Spora yapılan yatırımlar, hem şehrin tanıtımda etkili olurken hem gençlerin önünü açmaktadır.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER