Sürmeli Ve Ekibi Güven Tazeledi

 

 

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olağan genel kurulu Salı günü yapıldı. Tek adayın bulunduğu kongrede mevcut başkan Sürmeli Yağcı ve ekibi yapılan açık oylama ile 3 yıllığına kooperatif yönetimine yeniden seçildi.

Ata Düğün Salonu’nda saat 11.00’de yapılan  genel kurul toplantısına Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, İl Ticaret Müdürü Özcan Kesmen, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ile 400 kooperatif üyesi katıldı.

EKK Başkanı Sürmeli Yağcı genel kurulun açılış konuşmasında 2015 yılında göreve başladıkları günden bu yana önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek, ‘Kooperatif ortaklarımıza sağladığımız kredi miktarını 150 bin liraya kadar yükselttik. Sıfır araç kredisi vermeye başladık. Takip oranımız önemli ölçüde azalırken plasmanımız 18 milyon liraya yaklaştı. Ortaklarımızın kooperatife olan güvenleri karşılıklı olarak arttı. Her zaman olduğu gibi bundan sonrada üyelerimizin hizmetinde olacağız’ dedi.

Divan Başkanlığını Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural’ın yaptığı genel kurulda yönetim ve denetim faaliyetleri ayrı ayrı okunarak üyeler tarafından oylanarak kabul edildi. Genel Kurulda tek aday olması nedeniyle seçim ise açık oylama ile yapıldı. EKK yönetimi hiç bir değişikliğe uğramadan yeniden göreve seçildi.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER