TMSF BAŞKANI ITKM’Yİ MAYIS 2021'DE BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ

‘Aşkımız ITKM gibi hiç bitmesin’ - ‘Yılan Hikayesine Döndü’ – ‘Bitmeyen İnşaat’ – ‘Kanayan Yara’ gibi haber başlıklarını artık unutun. Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) 1 Mayıs 2021 tarihinde açılıyor. Bunun sözünü de TMSF Başkanı Muhittin Gülal verdi.

Isparta’ya gelen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhittin Gülal, ITKM inşaatının biteceği tarihi açıkladı.  Başkan Gülal, 1 Ekim 2020’de inşaatın Kültür Merkezi bölümünün biteceğini, tamamının ise 1 Mayıs 2021 yılında teslim edileceğini açıkladı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in uğuruna gövdesini ortaya koyduğu Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi’nde hummalı bir çalışma başladı. Isparta’da yaklaşık 25 yıldır tamamlanamayan Ticaret ve Kültür Merkezi(ITKM) inşaatı, Isparta Belediyesi ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF) arasından daha önce imzalanan protokol kapsamında yeniden başladı. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, kente gelerek, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile birlikte inşaattaki çalışmaları yerinde inceledi. Daha sonra inşaatın durumuyla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Ahmet Tural, TMSF yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

“HALKIMIZ TAŞIN ALTINA ELİNİ DEĞİL YÜREĞİNİ KOYANLARI ÇOK İYİ BİLİYOR”

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta’nın yıllardır belediyecilik anlamında sadece Ticaret ve Kültür Merkezi’ni konuştuğunu belirterek, “Halbuki Isparta başka şeyleri konuşmalıydı, yeni projeleri tartışmalıydı. Isparta için yeni bir şeyler ortaya konmalıydı. Ama olmadı. Konuştuk, konuştuk, konuştuk... Maalesef sadece konuştuk. 1999’un üzerinden 21 yıl geçti ve bugün bitireceğimiz için, tamamlayacağımız için mutluyuz. Ancak burada buruk bir mutluluk yaşıyoruz. Bugün şehirler uçuyor, AK Parti belediyelerinin olduğu şehirlerde devasa yatırımlar ön plana çıkıyor. Ama biz 50 bin m2’lik bir alandaki AVM’yi 25 yıl sonra tamamlıyor olmaktan seviniyoruz. Halkımız sorumlularını çok iyi biliyor. Halkımız bu projenin bitmesi için tamamlanması için taşın altına elini değil yüreğini koyanları da çok iyi biliyor. Halkımız burasının bitmesi için kimin ne yaptığını da çok iyi biliyor. Kimin bu konuda dertlendiğini, kimin geceleri yatarken rüyasında Ticaret ve Kültür Merkezi’ni gördüğünü çok iyi biliyor” dedi.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Başdeğirmen, “Onca işine rağmen, dünya sorunları ile baş etmeye çalışırken Isparta’nın bu sorununa büyük duyarlılık gösterdi. Talimatları ile bizi güçlendirdi. Sayın Milletvekillerimiz, İl Başkanım, parti teşkilatımız ve meclis üyelerimiz hepsine teşekkür ediyorum. Dağ gibi arkamda durdular. Eğer onlar arkamda durmasalardı biz burada bu işi yapamazdık. Özel bir teşekkür de TMSF Başkanımız Muhittin beye. TMSF Kayyum heyetine ve teknik ekibine. Bu milli değerin ekonomiye kazandırılması için yoğun çaba sarf ettiler, risk aldılar. Bizi kırmadılar. Ve sayın Başkanımız bugün 3. kez Isparta’da. Projenin tamamlanması için büyük fedakarlık gösteriyor” diye konuştu.

“BİZE OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Gösterdikleri sabır için Isparta halkına da teşekkür eden Başdeğirmen, “25 yıldır bugünü beklediler. Bana, partime ve ekibine olan güvenlerine teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle Isparta halkının bize olan güvenini ve inancını hiçbir zaman boşa çıkarmayacağız” dedi.

“TÜM HUKUKİ VE İDARİ SORUNLARI ORTADAN KALDIRDIK”

Daha sonra kürsüye gelen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile yaklaşık bir yıldır istişare ve işbirliği halinde çalıştıklarını belirterek, bu süre içinde ITKM’yle ilgili tüm hukuki ve idari sorunları ortadan kaldırdıklarını söyledi. Gülal, “Sıra, inşaatta bizzat çalışmaya ve inşaatı bir an önce bitirmeye geldi. Burayı bir yılda tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

“SAYI 200’E ÇIKACAK”

Isparta’ya son bir yıldır üçüncü kez geldiğini ifade eden Gülal, “Belediye Başkanımız ve Milletvekillerimiz bu süreçte bize büyük destek verdiler. Ben de müteahhit firmayla anlaşarak buraya girmesini sağladım. Bu törenden önce kendisiyle görüştüm. Şu anda burada 125 işçi çalışıyor. Ancak, bu sayı en kısa zamanda 200’e çıkacak. İşi yapan firmanın diğer illerdeki işlerini de biliyoruz ve takip ediyoruz. Sağlam bir firma ve burayı da aynı ciddiyetle çalışarak tamamlayacaktır” dedi.

“KÜLTÜR MERKEZİ EYLÜL SONUNA KADAR BİTECEK”

Gülal, Başkan Başdeğirmen’in inşaata Kültür Merkezi kısmından başlanmasını istediğini ifade ederek, “Biz de tamam dedik. Biraz önce burayı yapan müteahhit arkadaşa şunu söyledim. Kültür Merkezi bölümünü Eylül sonuna bitiriyorsun ve 1 Ekim’de de Kültür Merkezini hizmete açıyoruz. Ona göre çalış dedim” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından gazetecilerin inşaatın tamamlanmasıyla ilgili tarih sorusuna Gülal, “1 Mayıs 2021” diye yanıt verdi.

 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER