ÜRETİME ENGEL YOK

Ortapedik engelli Ahmet Erşah Günaydın, engellilerin de üretebileceğini ispat etmek için Üreten Engelliler adı altında dernek kurdu, bu doğrultuda ilk projesini otel misafir seti ile temizlik ürünleri imalatı üzerine geliştirdi.

Devlet Memuru olarak görev yapan ortapedik engelli Ahmet Erşah Günaydın, engelli bireylerin de üretebileceğini ve girişimcilik yapabileceğini göstermek için örnek bir projeye imza attı. Yürüme Engelliler Derneği’nde başkan yardımcısı olarak görev yaparken üretime yönelik projeler geliştiren Ahmet Erşah Günaydın, bu projelerini hayata geçirmede görüş ayraa düşünce kendi derneğini kurdu. Üreten Engelliler Derneği adı altında bir dernek kuran Günaydın, üretmek isteyen engellileri üye yaptı. Şu anda 47 üyeye ulaşan Ahmet Günaydın’ın ilk projesi oldukça vizyoner oldu.

Dernek Başkanı Ahmet Erşah Günaydın, dernek üyesi Mehmet Say ile birlikte KOSGEB’in engellilere yönelik girişim desteği kapsamında Lavinya adı altında otel misafirleri seti ile temizlik ürünleri imalatı için işletme kurdu. 500 m2 kapalı alana sahip işletme için KOSGEB desteğiyle son teknolojik üretim cihazralır aldı. Sıvı dolum ünitesi kurulan işletmede otel misafirlerine yönelik ürünler geliştirilecek. Bakanlık izin süreci devam eden Lavinya markalı ürünler arasında şampuan başta olmak üzere diğer mini ürünler yer alacak. İşletmeci Ahmet Günaydın, engellilerin üretimi ve kendi işyerlerini kurmaları için derneği kurduklarını belirten Günaydın, “engelli bireylerin de bir şeyler başarabileceğini, üretebileceğini, istihdam oluşturabileceğini göstermek için bu işletmeyi kurduk. İnşallah otel ürünleri ve temizlik ürenleri alanında bir marka oluşturacağız. Antalya’daki turizm potansiyeline uygun olarak ürünler üreteceğiz. Bu konuda temaslarımızı kurduk, inşallah başarılı olacağımıza inanıyoruz. İşyerimizde 5 engelli, 3 eski hükümlü ile 2 engelli ailesini istihdam edeceğiz” diye konuştu.

İŞLETME MÜDÜRÜ: ENGELLİ

BİREYLERE HERKES DESTEK OLMALI

Lavinya işletmesinde Müdürlüğü Çiğdem Kaptan yürütüyor. İşletme Müdürü Çiğdem Kaptan, engelli bireylere hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek “işyeri sahiplerimiz engelli. Burada çalışanlar engelli insanlarımız. Ben de işletme müdürü olarak onların bu girişimine destek oluyorum. İşimi severek yapıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER