UZAKTAN EĞİTİM İLE İŞ GÜVENLİĞİ

Isparta’da faaliyet gösteren Kuzey İş Sağlığı ve Güvenliği OSGB, Çalışma Bakanlığı’nın koronavirüs sürecindeki taleplerini bir ilke imza atarak uzaktan eğitim sistemi ile yerine getirdi. İşçilerle online sistemler üzerinden eğitim toplantıları yapıldı.

Kuzeyİş Sağlığı ve Güvenliği OSGB Sahiplerinden Dr. İzzet Demirbaş, koronavirüs sürecinde yüz yüze ve yakın eğitim programlarının gerçekleştirilemediğini söyledi. Çalışma Bakanlığı’nın OSGB’lere verdiği görevlerin hepsini eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Dr Demirbaş, şöyle konuştu:

KORONAVİRÜSTE İŞ SAĞLIĞI

“İş güvenliği uzmanları her türlü yasak ve kısıtlamadan muaftı. Biz de hizmet verdiğimiz firmalarda ikili diyaloga girdik. Tedbirlerin alınması için çaba sarfettik. Firma sahipleri ve yetkililerine işçi sağlığı noktasında en maksimum güvenlik nasıl sağlanır, defalarca anlattık. Çeşitli eğitimler verdik. İş yeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarımız bu konuda tüm eğitimlerini tamamladı.

Biz bu işe hazırlıklı girdik. Koronavirüsü ilk duyduktan sonra bir çalışma yaptık. Eğitim veremeyeceğimizi, işçileri aynı yere toplayamayacağımızı öngördük. Kurumsallık adına uzaktan eğitim sistemi kurduk. Bizimle çalışan firmanın elemanlarının tc kimlik no, telefon ve bilgileri bizde mevcut. Koronavirüs eğitimlerini uzaktan eğitim sistemi ile tüm çalışanlara verdik. Cep telefonlarına mesajla link atarak online eğitim sistemine dahil ettik. Isparta’da tekiz, belki Türkiye’de tekiz. Koronavirüs sürecinde bakanlığın bize yüklediği görevi en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyorum.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER