YALVAÇ’A MÜJDE! İNŞAATA BAŞLANILDI

Yalvaçta Pelitaltı Spor Alanı ve Sosyal Tesis inşaatı başlıyor. Ağustos ayında 3 milyon 131 bin liraya ihale edilen modern tesisin yüklenici firmaya yer teslimi bugün yapılacak. 1600 metrekare kapalı alana sahip olacak olan tesisin inşaatı 8 ay gibi kısa sürede tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, tüm belediye personeli ile birlikte dayanışma içerisinde yalvaç halkının yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını söyledi.

GENÇLER VE AİLELER İÇİN MODERN BİR TESİS OLACAK

Gençleri sosyal medya ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için Pelitaltı Bölgesinde çok amaçlı modern bir spor tesisi inşaatına başladıklarını ifade eden Başkan Tütüncü; “1600 metrekare kapalı alana sahip olacak tesiste kapalı halı saha, fitness salonu, sosyal tesis ve açık çim futbol sahası bulunacak. Gençler spor yaparken aileler de sosyal etkinliklerini rahat bir ortamda yapabilecekler. Yalvaç artık bir üniversite şehri oldu. İlçemizde binlerce genç mevcut. İnşa edeceğimiz çok amaçlı sosyal tesiste gençlerimiz serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirecek. Aynı zamanda bilgi ve beceri sahibi olmaları sağlanacak” dedi.

 

BORÇLANMADAN ÖZ KAYNAKLA YAPILCAK

Yalvaçta Pelitaltı Spor Alanı ve Sosyal Tesis inşaatının tamamen Yalvaç Belediyesinin bütçe imkanlarıyla yapılacağına dikkat çeken Başkan Tütüncü; “Modern çok amaçlı tesisimizi tamamen belediyemizin öz kaynaklarıyla yapacağız. Ne bir kuruş kredi, nede farklı bir borçlanma yapmadan tamamen belediyemizin kendi bütçe imkanlarıyla inşa edeceğiz. Birçok belediye borçlanma yoluyla hizmet sunarken biz pandemi sürecinde vatandaşlarımızı maddi ve manevi olarak her alanda destekledik. İçme suyu parası başta olmak üzere birçok kalemde 2020 yılı boyunca halkımızı serbest bıraktık. İmkanı olan belediyeye borcunu ödedi, olmayan ise 2021 yılında ne zaman imkanı düzelirse o zaman ödeyecek dedik. Aynı zamanda halkımıza hizmeti de aksatmadan sunduk” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER