Zor Bir Hastalık: Çınlama

Odyometrist Tuğba Nur Bayram, Isparta’ya  İşitme cihazları uygulama ve satış merkezi anlamında Türkiye’nin en büyük markalarından birisi olan Helix’i getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Başarılı Odyometrist, yenilikçi, bünyeye uygun, bünyeye uygun çözümlerle  işitme sorunlularla  Yaşamlarından ödün vermeden hizmet veren Helix’i Isparta’ya getirdi,

a13889b1-53b9-492b-a3c3-86425d8efd4f.jpg

                Helix İşitme Cihazları, geniş ürün çeşidi, profesyonel kadro, kalıp&montaj, pil&aksesuar çözümleriyle hizmet veriyor.

Üsküdar Üniversitesi mezunu olan  Odyometrist Tuğba Nur Bayram, “İşitme kaybı sorun değil, asıl sorun; onu ihmal etmektir” dedi.

EĞİTİMLERİNİ ISPARTA’DA TAMAMLADI

                Helix İşitme Cihazları Isparta Sahibi Tuğba Nur Bayram, sözlerine kısa özgeçmişini anlatarak başladı. Bayram, “Isparta doğumluyum. Burada Gazi Lisesinde okudum. Üsküdar Üniversitesi Odyometrist ön lisans mezunuyum. İki yıl orada okuduktan sonra İstanbul’da eğitimlerine devam edip Isparta’da bir işletme açtık” dedi.

ISPARTA 12. ŞUBE

                Kurumsal bir marka olan Helix’in her geçen büyüdüğüne dikkat çeken Bayram, “Francishe  uygulaması devam ediyor. Türkiye’nin 26 ilinde görev alıyor. 12. şube olarak Isparta’da biz açtık. Sonra  devamı geldi. Kurumsal kimlikli hareket edelim dedik. Fabrikamız Türkiye’de Türk malıdır. Tekirdağ’da fabrikamız var. İstanbul’da da ana firmamız var. 17 Nisan’da açıldı burası” şeklinde konuştu.

e250430b-56c9-4dbd-90d0-eb749aeccdcf.jpg

ISPARTA’DA BİR İLK

                Isparta’da bir ilki başardıklarını ve profesyonel kadrolarıyla oldukça iddialı olduklarını söyleyen Bayram, faaliyetleri hakkında şunları söyledi:

 “Testsiz hastalarımıza işitme kaybı olan hastalarımıza test yapıp KBB’ye yönlendiriyoruz. İşitme rahatsızlığı olan hastalara da işitme cihazı uygulaması yapıyoruz.

                İşitme kaybına göre değişiyor cihazlar. Yüzde kaç işitme kaybı var? Şikayeti ne? Çınlaması mı var? Ya da sadece işitme kaybı mı? Anlama bozukluğu mu? buna göre elimize gelen rapor sonucuna göre de cihaz uygulaması yapıyoruz. Sekment sekment ayrılıyor.

“İŞİTME KAYBI BAŞLADIĞI ZAMAN GERİ DÖNÜŞÜ YOK”

    Eskiden gözlük ne kadar yaygın değilse şimdi insanlar gözlüğü benimsedi. İşitme cihazı da öyle. Orta yaş veya yaşlı kesime veriyoruz. İşitme cihazı dışarıdan görsel olarak görüldüğü için tam kabul edilmiyor. Bir kusurmuş gibi görünüyor ama hayır işitme cihazı kullanmayan hastaların işitmeleri daha hızlı ilerler, anlama bozukluğu başlar. Anlama bozukluğu işitme de en korkunç şey. İşitme kaybına çözüm olabiliyor ama zaman geçtikten sonra anlama giderse çok zorlanıyoruz. İşitme cihazı doktor tarafından uygun görülen herkesin bir an önce kullanması gerekiyor. Arkaya atılmaması gerekiyor. Çünkü kulaklar total kayba gittiği zaman bir daha kurtarılamıyor. Kulak öyle bir organ ki tedavisi de çok yoktur. İşitme kaybı başladığı zaman geri dönüşü yok.

4383d5df-23da-4c44-b33b-cfaf6da2213e.jpg

“ÇINLAMA HASTAYI HEM ZORLUYOR

HEM DE YAKINLARINI ZORLUYOR”

Çınlama zor hastalıklardan birisidir. Başladığımız zaman stresle veya bir çok sebeple ortaya çıkabiliyor. Çınlama hastayı hem zorluyor hem de yakınlarını zorluyor. Sinir hastalığına kadar gelebiliyor. Çınlama da işitme cihazı uygun görülürse çınlama baskılama cihazlarımız var. İşitme kaybı olmayan hastaların üzerinde de bunları uygulayabiliyoruz. Çınlama olduğu zaman kesinlikle bir uzman doktora görünmeniz gerekiyor.”

HEDEF: DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK

Bayram, “En büyük hedeflerinin daha iyi hizmet verebilmek olduğunu söyleyen Helix İşitme Cihazları Sahibi Odyometrist Tuğba Nur Bayram, “En büyük hedefimiz daha iyi hizmet verebilmek. Hastalarla yakın olabilmek. Aramızda bir duvarın olmamasını sağlamak. Şu an için oluşan hasta kadromuzda da çok memnun olarak çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

İLETİŞİM KANALLARI:

Davraz Mahallesi 104 Cadde Pürlü İşhanı No: A 40 711

Isparta Şehir Hastanesi Karşısı Merkez Isparta

TEL: 0246 224 26 80

GSM: 0507 436 62 84

MAİL: [email protected]

Yorumlar (0)

Bu habere henüz yorum eklenmemiş. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

DİĞER HABERLER